Вирощування та утримання тварин

Технологія вирощування, утримання та менеджменту.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Понеділок, 29 травня 2017 19:44
  • Залишити коментар

Потреба птиці в питній воді залежить від віку, породи, продуктивності, температури навколишнього середовища, сезону, вмісту в кормі солей натрію і калію. При підвищеній кількості вуглеводів у раціоні курей, потреба у воді зростає в 3-4 рази. Також, більшу кількість води потребує птиця на початку яйцекладки, а також упродовж усього періоду несучості. Від маси тіла водний резерв становить: у дорослої птиці в середньому 64,1%, у молодих курей в середньому - 62,0%. 

У півнів за добу витрачається близько 10% водного резерву тіла, у курей близько 20%.

У курей при інтенсивному їх утриманні потреба у воді становить 220 мл (до 440 мл), при вигульному утриманні від 180 до 220 мл. Виділення води з організму птиці відбувається з послідом, з повітрям, що видихається, з яйцем (в середньому до 29 мл). При діареї втрати води можуть збільшуватися до 18 разів. Брак питної води може бути пов'язаний з технологічними проблемами, підвищеній водовіддачі організмом, порушенні резорбції води в нирках. Повне водне голодування окремі кури несучки витримують до 8-13 діб, дорослі, які не несуться кури до 32 діб. Особливо небезпечно водне голодування у птиці перших днів життя. Затримується розвиток молодняка, погіршується або відсутній апетит, розвивається інтоксикація і підвищується смертність.

Клінічні ознаки. Втрата апетиту, посиніння і зморщування гребеня. У несучок відзначається зниження живої маси і несучості, розвиваються жовткові перитоніти. Нерівномірний прийом води супроводжується порушенням функції кишечника.
Патоморфологія. При тривалому водному голодуванні на слизовій оболонці носової і ротової порожнин, зоба відзначаються ерозії і виразки, в м'язовому шлунку крововиливи у вигляді петехій і ерозії слизової оболонки. У жаркому кліматі або при підвищеній температурі в пташнику при дефіциті питної води відзначаються ерозії і некрози слизової оболонки трахеї і бронхів. Розвиваються інтенсивні нефрози, у несучок – гіпоплазія і некроз фолікулів яєчника. У важких випадках шкіра покривається кірочками, відзначається кон'юнктивіт зі склеюванням повік. При гістологічному дослідженні відзначається десквамація епітелію травного, а також дихального тракту. У головному мозку – набряки різного ступеня вираженості, особливо в мозочку, в клітинах Пуркіньє. Гістохімічно і біохімічно виявляється порушення нейросекреції гіпоталамо-гіпофізарної системи. Загибель птиці настає від аутоінтоксикації.

Лікування і профілактика. Лікування - забезпечення птиці чистою питною водою. Профілактика - дотримання забезпечення птиці водою відповідно до віку, продуктивності, породним особливостям, температури повітря навколишнього середовища. У жарку пору року водоплавній птиці обов'язково збільшують норму води.


Щебентовська Ольга, к.в.н., кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького, науковий консультант ТОВ «ТЕКРО»

Прочитано 1880 разів Відредаговано Вівторок, 30 травня 2017 07:58

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: poultry@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок