Основи повноцінної годівлі

Основи годівлі, раціони, поживність речовин.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Вівторок, 13 грудня 2016 08:07
  • Залишити коментар

Існує тісний взаємозв'язок (синергізм і антагонізм) між живленням (годівлею) та імунітетом, що безпосередньо впливає на продуктивність домашньої птиці та імунологічну зрілість організму. 

Патогенні мікроорганізми, попадаючи в організм птиці порушують обмінні процеси, впливають на засвоєння корму. Саме такі стани є сприяючими факторами, які збільшують тривалість та розвиток інфекційних хвороб, призводять до рецидивів і навіть значних втрат від загибелі птиці. Незалежно від того, чи починається такий процес через погане, незбалансоване харчування або через відсутній контроль самої хвороби, імунна система і стан шлунково-кишкового тракту одночасно виснажується, що призводить до розвитку опортуністичних інфекцій, викликаних умовно-патогенними мікроорганізмами.

Відповідно до норм годівлі, в раціоні птиці повинно бути більше

35 поживних речовин, а порушення їх балансу в комплексі з інфекційними чинниками, сприяє появі комбінованих хвороб аліментарного походження з інфекційними. Інформація про більшість таких захворювань дуже обмежена, тому слід контролювати основні механізми взаємодії між раціонами та станом імунної системи. Вплив інфекційного чинника на організм змінює його потребу в поживних речовинах, що контролюється імунною системою. З іншого боку, якість годівлі впливає на імунітет, від якого залежить здатність організму чинити опір інфекційному чиннику. Виходячи з цього, різкі зміни в раціонах, або підбір необхідних поживних речовин для його корекції, повинно ґрунтуватись на виключенні хвороб аліментарного походження, а також знаннях інфекційного захворювання. 

Розвиток і формування імунної системи вимагають великої кількості кофакторів ферментів, необхідних для становлення імунних реакцій. У ссавців руйнівну дію на імунну систему, що призводить до підвищення сприйнятливості до інфекцій, спричиняє недостатність таких речовин, як лінолева кислота, вітаміни А і Е, залізо, селен і вітаміни групи В. Наприклад, дефіцит вітаміну А знижує гуморальний імунітет, викликає виснаження лімфоїдних органів, призводить до зменшення тимуса і фабріцієвой сумки, погіршує стан слизової оболонки епітелію, який забезпечує бар'єр від патогенних мікроорганізмів. Дефіцит вітаміну А, як показали результати досліджень багатьох зарубіжних вчених, призводить до частіших випадків виникнення хвороби Ньюкасла (Рис. 1).

  

nukasla

Рис. 1 Хвороба Ньюкасла

У курчат, в раціоні яких відзначали недостатність вітаміну Е або селену, також спостерігали зниження гуморальних імунних реакцій, затримку розвитку фабріцієвої сумки, селезінки і тимусу. Тоді, як правильне комплексне застосування вітаміну Е і селену знижувало смертність і втрату маси пташенят через синдром мальабсорбції (синдром сповільненого всмоктування в тонкій кишці). Проте, слід пам’ятати, що надлишок вітаміну А може призводити до посиленого поглинання вітаміну Е і розвитку потенційно шкідливих взаємодій вітамінів в раціонах. Наприклад, американськими ученими було доведено, що додаткове додавання в раціони курчат-бройлерів вітаміну А призводило до почастішання випадків захворюваності саме через синдром мальабсорбції, в результаті можливої взаємодії з вітаміном Е. 

На сьогоднішній день, є розроблені науково-обґрунтовані програми складання раціонів, тому серйозні дефіцити поживних речовин - вкрай рідкісні випадки в сучасному тваринництві. З практичної точки зору, недостатність або надлишок поживних речовин у кормах може помітно перебудовувати імунні реакції. Тому, слід проводити аналіз кормів на вміст основних вітамінів, дотримуватись вимог типових рекомендацій по годівлі та контролювати додаткову дачу окремих вітамінів.

Лаборатория

Прочитано 1627 разів Відредаговано Вівторок, 07 лютого 2017 08:45

Схожі статті

  • ХВОРОБА НЬЮКАСЛА: НАСЛІДКИ ПРИ ГОСТРОМУ ПЕРЕБІГУ ХВОРОБИ

    Хвороба Ньюкасла (псевдочума птиці, нетипова чума, азіатська чума, пневмоенцефаліт, хвороба Ранікхет - Ranikhet) – це висококонтагіозне захворювання птиці, що характеризується ураженням респіраторної та нервової систем, а також інших внутрішніх органів. Збудник хвороби – вірус з роду Paramyxovirus, сімейства Paramyxoviridae, що володіє високим поліморфізмом. Поширеність хвороби Ньюкасла (ХН) у світовому ареалі є надзвичайно широка, і залежить це від 

Більше в цій категорії: Роль вітаміну Д у годівлі птиці »

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: poultry@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок