Біобезпека господарств

Заходи профілактики захворювань.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Понеділок, 13 березня 2023 14:31
 • Залишити коментар

dezinfektanty

Пташники є природно забрудненим середовищем. Це також стосується і повітря в приміщеннях у присутності тварин. Зі збільшенням проміжку часу, що минув з моменту посадки, кількість пилу, і, відповідно, мікроорганізмів у повітрі пропорційно зростає. Це логічно сприяє зниженню продуктивності. Як відомо, регулювання мікроклімату у приміщеннях за допомогою вентиляції рідко коли буває достатнім.

Завдяки регулярним заходам програми з дезінфекції інфекційний тиск між посадками можна перервати. Але як обмежити розвиток захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом, навіть у присутності тварин? Про один зі способів, як цього досягти, розкаже наша стаття.

РОЗМІР ЧАСТИНОК ПИЛУ МАЄ ПРЯМИЙ ВПЛИВ НА РОЗВИТОК РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. Ми знаємо, що сам по собі летючий пил, з частинками розміром від 2,5 до 10 мкм, може викликати захворювання верхніх дихальних шляхів. Цей ризик збільшується через розміри мікроорганізмів і пилових частин при біологічному навантаженню на середовище (див. Табл. 1).

Патогенні мікроорганізми переносяться на частинках пилу у високих концентраціях. Під час миття залів водою за допомогою апаратів високого тиску (понад 120 бар) патогенні мікроорганізми переносяться на відстань 1-3 км від території, яку прибирають. Подібну небезпеку на фермах з використанням підстилки становить "звичайний" летючий пил, який разом з десятками збудників на кожній пиловій частині вдихають тварини протягом усього періоду утримання

Летючий пил
10 мкм => проблеми з диханням; нижні дихальні шляхи
2,5 мкм => задуха, астма, дрібна фракція (бронхи)
0,1 мкм => частинки диму

Taбл.1 – Вплив розміру частинок пилу на дальність

Vplyv rozmiru chastynok pylu na dalnist 1

Мікроорганізми
Віруси: 0,01–0,30 мкм (парвовіруси, реовіруси, коронавіруси ...)
Бактерії: 0,20–1,00 мкм (Salmonella, Mycoplasma, …)

Ефективні заходи щодо зниження інфекційного тиску включають можливість зменшення мікробного навантаження в повітрі в присутності тварин.

Запилене середовище пташників може бути однією з причин підвищеної конверсії корму.

Залежно від концентрації тварин і тижня циклу, частинки пилу переносять до одного мільйона бактерій і грибків на квадратний метр пташника, незалежно від рівня вентиляції.

Було проведено польові випробування впливу GPC8 на конверсію корму та прирости бройлерів.

Для дослідження було обрано два пташники (тестовий та контрольний) на бройлерній фермі з поголів'ям 40 000 голів на пташник. Порівнювали два стада. Експериментальне стадо піддавалося обробці GPC8 у концентрації 1:200 двічі на день протягом чотирьох тижнів, у той час як контрольне стадо в сусідньому пташнику взагалі не піддавалося обробці. Експериментальний пташник був обладнаний системою туманоутворення, здатною розподіляти дрібнодисперсний туман (5-15 мкм) таким чином, щоб один літр розчину наносився на 100 м3. Систему запускали вручну двічі на день, починаючи з шостого дня після посадки птиці.

Щотижневі проби відбирали за допомогою газового пробовідбірника зі швидкістю потоку 22 л/хв. Мікробіологічне дослідження проводили на кров'яному агарі. Рівень глутаральдегіду визначали щотижня в обох залах за допомогою глутаральдегідрометра (у експериментьальному залі відразу після туманоутворення).

Taбл.2 – Кількість і типи мікроорганізмів у повітрі в 1 м3

Kilkist i typy mikroorhanizmiv u povitri v 1 m3 2

 


У експериментальному залі, окрім визначення фактичного рівня концентрації глютарльдегіду, використовувався персональний пробовідбірник (224-PCXR7) для розпилення дезінфікуючого засобу протягом 15 хвилин кожного разу. У кожному пташнику реєстрували втрати, середню вагу та вік кожного стада. Конверсію оцінювали в кінці періоду відгодівлі. Хоча в кінці експерименту було досягнуто лише 0,8% зниження смертності в експериментальному залі, спостерігалося збільшення середньої ваги на 33-й день (середня вага при посадці 45 г). Також цікавою була кількість і види мікроорганізмів, виявлених в обох залах (графік 1 і Табл. 2).

Графіки 2.jpg 1

Графіки 1.jpg

Що виграла ферма від обробки повітря препаратом GPC8?

Просто ще раз перечитайте статтю, візьміть калькулятор і порівняйте свої розрахунки з таблицею 3.

 

Taбл.3 –Оцінка результатів експерименту

Otsinka rezultativ eksperymentu 3

 

Aвтор: Iнж. Карел Тіттл, TEKRO, spol. sr.o.

GPC8

Телефонуй, отримуй консультацію та замовляй GPC8: +380503754357

Прочитано 716 разів Відредаговано Вівторок, 14 березня 2023 08:53

Схожі статті

 • ПРОФІЛАКТИКА І КОНТРОЛЬ ПТАШИНОГО ГРИПУ В ГОСПОДАРСТВАХ

  Інтенсифікація галузі птахівництва завжди буде тісно пов’язуватись із ризиками виникнення інфекційних захворювань. Упродовж останніх десяти років ситуація з грипом птахів у світі значно ускладнилася, що призвело до величезних економічних втрат в промисловому птахівництві європейських країн. 

  За офіційними повідомленнями вже з початку 2020 року були зафіксовані кілька випадків захворювання птиці на грип у Республіці Польща та Україні. Тоді, економічні втрати не обмежились лише загибеллю курей, але безпосередньо торкнулись і виробників індиків.

  14 березня 2023 року Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (WOAH) повідомила про виявлення вогнища пташиного грипу в Японії (це вже 80-тий спалах). Також в 2023 році наявність вірусу було підтверджено на птахофермі в містечку Вест-Лінкольн, Онтаріо, тобто у всіх провінціях та

 • ДЕЗІНФЕКЦІЯ ПТАХІВНИЧИХ ПРИМІЩЕНЬ ЯК ЗАСІБ ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПТИЦІ

  Птахівництво, на сьогодні, є такою галуззю сільськогосподарського виробництва, що розвивається досить стрімко і динамічно. Завдання, які ставляться перед вітчизняними виробниками – це розведення, вирощування, утримання та годівля птиці із застосуванням сучасного механізованого та автоматизованого обладнання, а також проведення ефективної ветеринарної профілактики з метою одержання якісної продукції. 

  Птахівництво – найскроспіліша і найекономічніша галузь тваринництва, яка при порівняно незначних затратах праці й кормів дає за короткий час високоякісну продукцію.

  Проте, для птахівництва України є низка чинників, які призводять до дисбалансу епізоотичної стабільності в господарствах. Однією з проблем є інфекційні та вірусні захворювання, які незалежно від технологій утримання та виробничих характеристик завдають значних проблем. Перебування птиці у контамінованому збудниками заразних захворювань навколишньому середовищі перешкоджає отриманню біобезпечної продукції птахівництва, яка в подальшому може слугувати джерелом виникнення токсикоінфекцій.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Наші партнери

Компанія Tekro

Пошук на сайті

Дезінфекція

Розрахуй правильно концентрацію дезінфікуючого розчину

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: poultry@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок