Items filtered by date: червня 2017 — Птахівництво - цікавий блог
Середа, 28 червня 2017 10:26

СТАФІЛОКОКОЗ ПТИЦІ

Стафілококоз (Staphylococcosis, «мікрококоз птиці», «стафілококовий синовіт», «остеоартрит», «везикулярний дерматит курчат») – інфекційне зооантропонозне захворювання, що супроводжується септицемією і токсимією. 

Історія вивчення стафілококозу в домашніх, екзотичних і диких птахів охоплює більш ніж 100-років. Перші дослідження були присвячені, в основному, патології опорно-рухового апарату. Пізніше була встановлена роль стафілококів у розвитку уражень шкіри, жовткового мішка, серця, печінки, очей, суглобів, грудної клітки та хребта. Патологію органів дихання і септицемію, зазвичай, спостерігали в літню пору року, особливо у яйценосних кросів, і часто вона завершувалась загибеллю птиці.

Етіологія

Збудник захворювання – бактерії з роду Staphylococcus, сімейства Micrococcaceae. З описаних 20 видів стафілококів найчастіше патологію у птиці викликають високопатогенні штами Staphycoccus aureus, в меншій мірі S. epidermidis, S. hyicus, S. haemolyticus, S. saprophyticus, які часто виділяються від здорових курей-бактеріоносіїв. На сьогодні у ветеринарній та медичній практиці серед етіологічних агентів бактеріального походження, що викликають різні хвороби, виділяють представників роду Staphylococcus з групи так званих «коагулозо-негативних» стафілококів, які раніше вважалися непатогенними. До них відносять S. xylosus, S. cohnii, S. simulans, S. capitis. Назва роду Staphylococcus пояснюється морфологією бактерій, які в пофарбованому за Грамом мазку схожі на виноградні грона (рис. 1).

S. aureus – грампозитивні, нерухомі бактерії, сферичної форми, діаметром 0,8-1,0 мкм, розташовані в мазках поодиноко або парами у вигляді скупчень, що нагадують виноградне гроно. S. aureus утворює пігмент золотистого кольору. Факультативні анаероби, культивуються при 35-40 °С і pH 7,0-7,5. Ферментують лактозу і маніт з утворенням кислоти, а в анаеробних умовах - глюкозу. При вирощуванні на середовищі з глюкозою утворюють ацетон. Відновлюють нітрити до нітратів або газоподібного азоту. Продукують коагулазу і некротоксин, культивуються на МПА і МПБ.

Категорія: Ветеринарія

Наші партнери

Компанія Tekro

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: poultry@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок